ATOM Coin Nedir? Cosmos Coin Nasıl Alınır ?

atom coin nedir
Abone Ol 

Cosmos Coin, blockchain sektörünün en büyük problemlerinin bir kısmını  çözmek adına geliştirilmiş bir proje olarak tanımlanmaktadır. Peki tam olarak ATOM Coin Nedir , Nasıl Alınır ? Cosmos Coin Nedir , Nasıl Alınır ?

İçerik Rehberi

ATOM Coin ( Cosmos Coin ) Nedir?

Cosmos Coin, blockchain sektörünün en büyük problemlerinin bir kısmını  çözmek için geliştirilmiş bir proje olarak kendini tanımlamaktadır. Birbirine bağlı blockchain ağlarından ekosistem oluşturarak ,bitcoin ağında kullanılan  yavaş ve pahalı , ölçeklendirilemez proof-of -work protokolüne  alternatif olarak geliştirilmiştir. Ayrıca blockchain ağları arasında haberleşme protokolü sayesinde ağlar birbiriyle iletişim halinde kalıyor. Böylece sektör içindeki parçalanmamın önüne geçilmiş oluyor.

Cosmos Coin’in temelleri , ağın gelişmesinde önemli katkı sağlayan , Tendermint’in kurulduğu yılına dayanmaktadır. Cosmos Coin’in teknik makalesi 2016 yılında yayımlandı ve ertesi sene tokenları satışa sunulmaya başlandı. Kripto para ekosistemi üzerine duyulan endişelerin temelinde , blockchain ağları  parçalanma seviyesi  geliyor. Ortada yüzlerce ağ olması rağmen , bunların çok az bir kısmı birbirleri ile iletişimde olabiliyor. Cosmos ise bu ağlar arasın da iletişimi mümkün kılarak problemi ortadan kaldırmayı hedefliyor.

cosmos coin nedir

Kripto endüstrisindeki bazıları için büyük bir endişe, blok zincir ağlarında görülen parçalanma seviyelerine odaklanmaktadır. Yüzlerce varlık var, fakat çok azı birbirleriyle iletişim kurabilmektedir. Cosmos, bunu mümkün kılarak bunu tersine çevirmeyi amaçlamaktadır.

Cosmos, “Blockchain 3.0” olarak tanımlanıyor ve daha önce de belirtildiği gibi, büyük bir hedef, altyapısının kullanımının kolay olmasını sağlamak. Bu hedefle, Cosmos yazılım geliştirme kiti modülerliğe odaklanır. Bu, bir ağın halihazırda var olan kod parçalarını kullanarak kolayca oluşturulmasını sağlamaktadır.

Ölçeklenebilirlik başka bir önceliktir, yani Bitcoin ve Ethereum gibi daha eski moda blok zincirlerinden bir saniyede önemli ölçüde daha fazla işlem işlenebilir. Blok zincirler ana akım benimsemeyi başaracaksa, mevcut ödeme işleme şirketleri veya web sitelerinin yanı sıra taleple de başa çıkabilmeleri veya daha da iyi olmaları gerekir.

Cosmos’un Kurucuları !

Cosmos ekosistemine açılan kapı olan Tendermint’in kurucu ortakları Jae Kwon, Zarko Miloseviç ve Ethan Buchman’dı.

Cosmos  Toplam Arz !

Toplam Arzı 276.366.636 ATOM’dir.

Önerilen Makeleler

cosmos coin nasıl alınır

Cosmos Coin Nasıl Alınır ? Atom Coin Nasıl Alınır ?

COSMOS almaya karar verdiğiniz zaman öncelikle kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekecektir. Söz konusu sitelere veya sitelerden birine  kayıt olduktan sonra yapacağını öncelikli işlem ise kimlik doğrulamasıdır. Nüfus cüzdanınızın ön arka yüzünü sisteme yüklemeniz istenmektedir. Bazı borsalar ise selfie isteyebilmektedir. Bu istek kayıt yapacağınız siteye göre değişebilmektedir. ATOM Coin alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman bir çok  Borsada yer aldığını görebilirsiniz. 

  • COSMOS alım satım işlemleri için , BURADAN üyelik işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.
  • Sonrasında ise açılan sayfada , yer alan bilgilerinizi Legal bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
  • Burada sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
  • Cep telefonunuza gelen doğrulama Sms kodundan sonra , hesabınıza giriş yapabileceksiniz .
  • Buradan sonra para yatırma ve çekme işlemlerini sağlayabilmek için , Hesap Doğrulama işlemi olan , Kimlik verileri doğrulama resmi olan , yazılı metini beyan etmeniz gerekiyor. Daha sonra hesap doğrulama işleminiz tamamlanacaktır.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.