Altın, Dolar Kazançlarıyla Geriledi!

altın Dolar Kazançlarıyla
Abone Ol 

Altın Salı günü, ABD Hazine tahvillerinin geçen haftaki bir ayın en düşük seviyelerinden toparlanmasının, getiri sağlamayan külçenin cazibesini azaltmasıyla ve güçlü doların da artmasıyla hafifçe düştü. Altın, Dolar Kazançlarıyla Geriledi! Durgunluk Riskleriyle 1.800 Doların Üzerinde Tutundu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Altın, Durgunluk Riskleriyle 1.800 Doların Üzerinde Tutundu!

Faiz artırımı beklentileri ve güçlenen doların baskısı altında Salı günü altın düştü, ancak artan durgunluk korkuları güvenli liman külçesini ons başına 1.800 dolarlık kilit destek seviyesinin üzerinde tuttu. Spot altın 0907 GMT itibarıyla %0.4 düşüşle ons başına 1.801.20$’a düşerken, ABD altın vadeli işlemleri ons başına 1.800.80$’da pek değişmedi.

Dolar yirmi yılın zirvelerine yakın güçlenerek altını denizaşırı alıcılar için daha az çekici hale getirdi. Kinesis Money dış piyasa analisti Carlo Alberto De Casa, “Altın, bir süreliğine 1,750 ila 1,900 dolar arasındaki yatay hareketini sürdürebilir” dedi ve ekledi:

“USD’nin gücü, külçenin daha fazla toparlanmasını karmaşık hale getiriyor, ancak aynı zamanda yatırımcılar, yüksek belirsizlik nedeniyle portföylerinde külçe olmasını istiyor.”

Altın, enflasyona karşı bir önlem olarak kabul edilirken, faiz oranlarındaki artışlar, getirisi olmayan varlıklar üzerinde baskı oluşturdu.

Önerilen Makaleler

Federal Rezerv’in son politika toplantısının tutanakları ve ABD tarım dışı maaş bordrosu rakamları, politika sıkılaştırma hızına ilişkin göstergeler için bu hafta taranacak. De Casa, altının mevcut ekonomik belirsizlik ortamında finansal portföyleri dengelemek için önemli bir enstrüman olduğunu da sözlerine ekledi.

Fiziki piyasalarda, Hindistan’ın Haziran ayındaki altın ithalatı, fiyatların düzeltilmesiyle bir yıl önceki seviyelere göre neredeyse üç katına çıktı ve Zimbabve merkez bankası, kontrolden çıkan enflasyonun ortasında altın satmaya başlayacağını söyledi.

SPI Asset Management yönetici ortağı Stephen Innes, “1.790-1.830 dolar aralığında takılıp kalırken, altın durgunluk endişeleri ve muhtemelen Fed’in piyasa enflasyon endişelerinden dönerken politika duruşunu yumuşatmasıyla desteklenebilir” dedi.

Spot gümüş %0.5 düşüşle ons başına 19.86$’a düşerken, platin %1.3 düşüşle 873.94$’a düştü ve paladyum çok az değişiklikle 1.923.40$’da kaldı.

Üst düzey paladyum üreticisi Nornickel’in en büyük hissedarı olan Rus işadamı Vladimir Potanin, kısmen Batı yaptırımlarına karşı bir savunma olarak alüminyum üreticisi Rusal ile olası bir birleşmeyi görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.