ABD, Sam Bankman-Fried ‘in Varlıklarına El Koydu!

sbf

ABD savcıları, iflas eden kripto para borsası FTX’in sahip olduğu veya kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’e bağlı yaklaşık 700 milyon dolar değerindeki varlığa el koydu . 

İlk olarak CNBC tarafından bildirilen dosyaya göre, New York’un Güney Bölgesi’ndeki federal yetkililer, gözden düşmüş kripto kurucusuyla bağlantılı 698 milyon doların biraz üzerinde varlığa el koydu .

Değerin büyük bir kısmı, Bankman-Fried’in çalıntı FTX müşteri fonlarını kullandığı iddia edilen hisse senedi ve kripto ticaret uygulaması Robinhood’da satın aldığı bir yığın hisseden geliyor.

ABD Başsavcısı Damian Williams tarafından sunulan belge, 4 Ocak’ta ele geçirilen yaklaşık 55,3 milyon Robinhood hissesi ile varlıkları detaylandırıyor. Bu yazı itibariyle, hisselerin toplam değeri yaklaşık 526 milyon dolar. Bankman-Fried’in FTX kurucu ortağı Gary Wang ile birlikte oluşturduğu bir paravan şirket olan Emergent Fidelity Technologies tarafından tutuldular.

Bankman-Fried, Aralık ayında yaptığı bir yeminli ifadede, kendisinin ve Wang’ın, Robinhood Markets Inc.’de toplam 546,4 milyon dolarlık hisse satın almak için FTX kardeş şirketi Alameda Research tarafından ödünç verilen fonları kullanarak yeni şirketi kurduklarını yazdı. FTX müşteri fonlarının, borsanın nihai çöküşünden önce, geçen yaz Alameda’nın bilançosundaki bir ticaret deliğini kapatmak için kullanıldığı bildirildi.

FTX ve Alameda , FTX’te bir zamanlar popüler olan kripto borsasında milyarlarca doların kaybolduğu anlaşılan bir likidite krizinin ardından Kasım ayında Bölüm 11’e iflas başvurusunda bulundu . Bankman-Fried şimdi şirketlerdeki eylemleriyle ilgili olarak ABD Adalet Bakanlığı , Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından çeşitli suçlamalarla karşı karşıya .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.