40 Milyon Dolarlık Kripto Dolandırıcılığı Ortaya Çıkarıldı

hindistan polisi kripto
Abone Ol 

Hindistan’ın Maharashtra eyaleti yetkilileri, yatırımcıların yaklaşık 40 milyon dolarlık fon kaybetmesine neden olan GDC belirtecini kullanan bir kripto para birimi planını ortaya çıkardı. Hindistan polisi 40 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığını ortaya çıkardı

Hindistan polisi 40 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığını ortaya çıkardı

Zarar gören yatırımcı, planı düzenleyenler Kiran Kharat ve eşi Dipti Kharat hakkında polise şikayette bulundu. Şikayet, çiftin onları GDC kripto varlığına yatırım yapmaya çağırdığını ve yüksek bir yatırım getirisi vaat ettiğini belirtiyor. Ancak gelir yerine yatırımcı büyük kayıplara uğradı. Polis, Harat eşlerinin eylemlerinden etkilenen herkesin kolluk kuvvetlerine şikayette bulunabileceğini belirterek kripto projesi hakkında halkı bilgilendirdi.

Sadece bir gün içinde polise 101 kişiden şikayet geldi ve bunların toplam zararı 3 milyar rupi (36,9 milyon dolar) oldu. Savcılık, dolandırıcılığa yaklaşık 10.000 yatırımcının dahil olabileceğini ve kayıplarının 7 milyar rupiye (yaklaşık 86.2 milyon $) ulaşabileceğini öne sürdü. İfadeler, Harat’ın banka hesaplarını derhal donduran Ekonomik Suç Birimi’ne (EOW) iletildi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a şimdi kayıt olun, üstelik en yüksek komisyon iadesi ile (%20 referans kodu )

Dava siyasi bir hal aldı ve polis, aralarında eski Hintli kriket oyuncusu Vijay Zol’un da bulunduğu 15 kişinin faaliyetlerini soruşturmaya başladı. Zol, Shiv Sena siyasi partisinin bir üyesi olan yerel politikacı Arjun Khotkar’ın damadıdır. Kripto para düzeninin organizatörü Kiran Harat, Vijay Zola’ya karşı dava açtı. Davacı, GDC planına 100 milyon rupi (yaklaşık 1.2 milyon $) yatırım yaptığını iddia ediyor. Ancak yatırılan fonlar yandığında Zol, erkek kardeşiyle birlikte fiziksel şiddet tehdidinde bulunmaya başladı.

Şimdi Zol, Kiran Harat’ı dört günden fazla evinde tuttuğu için Harat’a gözdağı vermek ve onu kaçırmakla suçlanıyor. Harat’ın davası, Zol’un aile mallarının bir kısmını alabileceğine göre belgeleri imzalamaya zorlandığını belirtiyor.

Yılın başında Hindistan hükümeti , dijital varlıklara yatırım yaparken risklerden kaçınabilmeleri için vatandaşları kripto para birimleri hakkında bilinçlendirmek için bir kampanya başlattı . Birkaç gün önce, Hindistan Merkez Bankası (RBI) kripto para birimlerinin tamamen yasaklanmasını önerdi ve üst düzey yöneticiler bunları kumarla karşılaştırdı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.