Ana SayfaCoin Yorum - AnalizSolana (SOL) Fiyat Tahmini: 150 Dolar Destek Görevinde

Solana (SOL) Fiyat Tahmini: 150 Dolar Destek Görevinde

Düşüş eğiliminin etkisi altında Solana %6 düşerek 163 dolarlık boyun çizgisi desteğine meydan okudu.

spot_img

Solana yazı tarihi itibariyle 175 Dolar seviyesinde yer alıyor. Popüler altcoin son 1 hafta içerisinde %10 oranında düşüş yaşarken, son 1 ay içerisinde %30 oranında artış, son 1 yıl içerisindeyse %753 oranında artış yaşayarak rekor bir kazanç sağladı. Bu yazımızda, Solana (SOL) Coin fiyat tahmini, tahminleri ve analizlerini sizlerle paylaşacağız.

Şimdi Solana Coin Satın Almak için Kaydolun, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

Solana (SOL) Fiyat Tahmini

Solana fiyatı bugün %5 düşüşle çift tepe adı verilen ters formasyonun oluşumunu destekliyor. Daha geniş piyasa düzeltmesinin ortasındaki bu düşüş eğilimi Solana’yı 150 dolar altına yitebilir mi?

solana sol coin yorum geleceği analiz fiyat tahminleri yorumlar düşer mi

Mart ortasında, Bitcoin’in 73.800 dolarlık ATH seviyesinden dönmesiyle kripto para piyasası yeni bir düzeltme trendine girdi. Sonuç olarak Solana fiyatı 205 dolarlık direncin altına doğru düştü. Üç hafta içinde kripto para fiyatı, genel dirençten iki kez reddedildi ve bu, satıcıların bu bariyeri aktif olarak savunduklarını gösteriyor.

Ayrıca, günlük grafiğin analizi çift tepe formasyonunu gösteriyor; keskin bir geri dönüş öncesinde piyasa zirvelerinde sıklıkla görülen bir grafik yapısı. Mevcut piyasa satışlarının ortasında, SOL fiyatı yukarıda belirtilen zirvenin %15’i ile 173 $’lık mevcut işlem fiyatına ulaştı.

Kyledoops tarafından yakın zamanda vurgulanan bir eleştiride, Solana ağı, ciddi ağ tıkanıklığı ve endişe verici %76,8’lik işlem başarısızlık oranı nedeniyle ciddi bir incelemeyle karşı karşıya. Dune Analytics kontrol panelinden alınan veriler, ağın, cüzdanlar ve akıllı sözleşmeler arasında gerçekleşen oylama dışı işlemleri etkili bir şekilde yönetememe konusundaki sorunlu eğilimi ortaya koyuyor.

Başarısız işlemlerdeki bu artış, Solana geliştiricilerinin, yükselen bir piyasanın yüksek taleplerini karşılamak ve kullanıcı güvenini korumak amacıyla ağın kapasitesini ve güvenilirliğini artırmak için acil dikkat ve eyleme geçmesini gerektiriyor.

Solana (SOL) Teknik Analiz ve İnceleme

Düşüş eğiliminin etkisi altında Solana %6 düşerek 163 dolarlık boyun çizgisi desteğine meydan okudu. Başarılı bir kırılma, satış baskısını hızlandırabilir ve düzeltme eğilimini 120 dolar seviyesine çıkarabilir.

Tersine, 163 dolarlık desteğin tersine çevrilmesi düşüş tezini zayıflatabilir ve yatay hareketin devam etmesine yol açacaktır.

Teknik Gösterge

  • İlgili Güç Endeksi: Çift tepe formasyonu için iki zirve arasındaki kayda değer düşüş eğilimi satıcıların varlık üzerindeki kontrollerini güçlendirdiğini gösteriyor. 
  • Üstel Hareketli Ortalama: Geçtiğimiz altı ay boyunca 50 günlük EMA eğimi, piyasa düzeltmeleri sırasında SOL fiyatını savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar