Ana SayfaCoin Yorum - AnalizSolana Fiyat Tahmini : Hedef 120 Dolar

Solana Fiyat Tahmini : Hedef 120 Dolar

Solana fiyat tahmini: SOL fiyat momentumu yükseliş eğilimine işaret ediyor ve temel direncin aşılması durumunda 120 doları aşma potansiyeli var.

spot_img

Popüler blockchain projesi olan Solana (SOL) yazı tarihi itibariyle son 1 hafta içerisinde %9 oranında düşüş yaşadı. Proje son 1 ay içerisinde %27 artarken, son 1 yıl içerisinde 322.10% oranında artış yaşadı. Solana için bir sonraki hedef 120 dolar. İşte en güncel Solana (SOL) fiyat tahmini, yorum ve teknik analiz..

Şimdi Solana Satın Alın, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

Solana Fiyat Tahmini, Yorum ve Analiz

SOL, genel olarak yukarı yönlü bir ivme yakaladı ve bu da yatırımcıların yükseliş eğilimine işaret ettiğini gösteriyor. Solana’nın (SOL) fiyatı haftada bir ardışık düşüş mum çubukları oluşturdu ancak 100$ seviyesinin üzerinde bir kapanış fiyatı sağlamayı başardı. Solana fiyatı son 24 saatlik işlem döneminde %1.6 azalarak 102 dolardan işlem görüyor. 

Haftalık grafiğe bakıldığında, Solana’nın fiyat gidişatı Ocak ayındaki 79 $’lık düşük noktadan bir toparlanma gösteriyor. Sonraki haftalarda yükseliş mum çubuklarının oluşumu görüldü ve fiyat 119 dolara kadar yükseldi. Şu anda Solana, 45 milyar dolarlık güçlü bir piyasa değerine sahip ve bu da onu tüm kripto paralar arasında beşinci en büyük coin olarak sıralıyor. 

SOL, 2023’te zirveye ulaştığından beri simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Bu model genellikle nötr olarak görülüyor ve gelecekteki fiyat hareketlerinin yukarı veya aşağı doğru kırılabileceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta SOL %9’u aşan bir düşüş gördü. Solana’nın fiyatı 114 dolardan 102 dolara kadar dalgalandı. Proje 114 dolarlık direnç seviyesine ulaştıktan sonra 103 dolarlık destek seviyesine indi.

Solana piyasasındaki yükseliş momentumu yoğunlaşıyor ve 100 dolarlık direnç bariyerine doğru potansiyel bir ilerlemenin sinyalini veriyor. Bu yükseliş eğiliminin elde edilmesi ve sürdürülmesi, Solana’yı hızla 120 dolar eşiğine yükseltebilir ve bu da güçlü bir toparlanma ve güç sinyali verebilir. Tersine, bu dirençteki bir gerileme, 90 dolarlık seviyenin SOL için hayati bir destek seviyesi olmasıyla birlikte bir gerilemeyi hızlandırabilir .

Günlük grafikte Göreceli Güç Endeksi (RSI) kritik 49 seviyesi civarında seyrediyor ve nötr seviyeye rağmen yakın vadede yükseliş görünümüne işaret ediyor. Ayrıca, 20. Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) 50-EMA’nın üzerinde konumlandırılması geleneksel olarak yaklaşan potansiyel ilerlemelerin bir göstergesi olarak görülüyor ve Solana’nın piyasa performansı için umut verici bir görünüm sunuyor.

  • Teknik göstergelerimize göre mevcut duyarlılık Nötr iken Korku ve Açgözlülük Endeksi 76 (Aşırı Açgözlülük) gösteriyor . Solana, son 30 günde %7,79 fiyat dalgalanmasıyla 17/30 (%57) yeşil gün kaydetti.
  • Şubat 2024 verilerine göre genel Solana fiyat tahmini yaklaşımı nötr 18 teknik analiz göstergesi yükseliş sinyallerini ve 9 düşüş sinyalini işaret ediyor.
  • Solana’nın 200 günlük SMA’sı önümüzdeki ay artacak ve 24 Mart 2024 itibarıyla 69,39 dolara ulaşacak. Solana’nın kısa vadeli 50 Günlük SMA’sının 24 Mart 2024 itibarıyla 105,66 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.
  • 103 dolar pivot noktasına (P1) göre Solana, 100,36 dolar, 98,59 dolar ve en güçlüsü 95,23 dolar destek seviyelerine sahip . Benzer şekilde Solana direnç seviyeleri 105,50 dolar , 108,86 dolar ve 110,63 dolarda yer alıyor .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar