Ana SayfaKripto Para HaberleriGate.io, Rezerv Kanıtı (PoR) Konusunda Önemli Gelişmeleri Duyurdu

Gate.io, Rezerv Kanıtı (PoR) Konusunda Önemli Gelişmeleri Duyurdu

Rezerv kanıtı sayesinde borsada müşteri fonlarını ve bu fonlara karşılık gelen borsa kasasını görüntüleyebiliyorsunuz. Gate.io bu gelişmeyle şeffaflık konusunda öncü olmaya devam ediyor.

spot_img

Yeni çıkan coinlerin genellikle ilk listelendiği borsa olarak bilinen Gate.io, Rezerv Kanıtı verileri ve gelişmeleri hakkında içerik paylaştı. Rezerv Kanıtı (PoR), bir kripto para borsasının tüm müşteri varlıklarını karşılamaya gücü yettiğinin kanıtıdır. Örneğin A borsasında 100 BTC değerinde müşteri varlığı varsa, bu borsada bu miktarı karşılayabilecek BTC miktarı bulunmalıdır. Rezerv Kanıtı kripto para borsaları arasında en önemli güvenlik konusu. 

Gate.io, Yükseltilmiş Rezerv Kanıtı Yönteminde Sıfır Bilgi (Zero-knowledge) Teknolojisini Uyguluyor

Gate.io borsası son yaptığı duyuruda, yükseltilmiş Rezerv Kanıtı yönteminde sıfır bilgi teknolojisini kullandığını açıkladı. Sıfır bilgi teknolojisini kısaca açıklamak gerekirse örneğin; sizin bildiğiniz bir bilgiyi, başka kimselere vermeden ispat etme yöntemidir. Bu yöntem tamamen algoritma ile çalışır. Borsa Rezerv Kanıtı konusunda gelişmeler sunarak, yıllardır şeffaflığını korumaya devam ediyor. İşte Gate tarafından paylaşılan o duyuru;

Şimdi, Gate.io Borsasına Kaydolun Bonus Kazan!

Değerli Gate.io kullanıcıları,

Gate.io’nun Rezerv Kanıtı (PoR) sürecinin bugüne kadarki en önemli yükseltmeyi aldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni yöntem, sıfır bilgi teknolojisini tanıtarak, kapsanan varlıkları genişleterek ve daha sık raporlama ve yayınlama sağlayarak mevcut PoR sürecinde şeffaflığı ve güvenliği artırıyor.

gateio rezerv kanıtı por

Yükseltmenin ardından, yeni süreç kullanılarak ve piyasa değerine göre ilk 100 dijital varlığı kapsayan PoR sertifikaları oluşturulacak. PoR sertifikaları düzenli olarak oluşturulacak ve kullanıcıların sonuçları bağımsız olarak doğrulayabileceği Gate.io’nun Proof of Reserves web sayfasında yayınlanacaktır.

Ek olarak, sürekli gelişen bir pazarda kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmek için Gate.io, pazarı düzenli olarak değerlendirecek ve desteklenen para birimlerini kademeli olarak artıracaktır.

Sonuç

FTX borsasının çöküş nedeni müşteri fonlarına karşılık gelen bakiyenin bulunmamasıydı. Rezerv kanıtı bu noktada yüksek önem taşıyor. Rezerv kanıtı sayesinde borsada müşteri fonlarını ve bu fonlara karşılık gelen borsa kasasını görüntüleyebiliyorsunuz. Gate.io bu gelişmeyle şeffaflık konusunda öncü olmaya devam ediyor.

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar