Ethereum Classic Nedir ? ETC Nedir ? ETC Nasıl Alınır ?

ethereum classic nedir

Ethereum  ( ETH ) Temmuz 2016 da piyasaya sürülmüştür. Ana işlevi merkezi olmayan uygulamaları ( DApps ) ,  barındırma , destekleme özelliğine sahip akıllı bir sözleşme ağı olmasıdır. Peki Ethereum Classic Nedir ? ETC Nedir ? Ethereum Classic Nasıl Alınır ? Ethereum Coin ! ETC Nasıl Alınır ?

kripto reklam

Ethereum Classic Nedir ?

Ethereum  Classic , çatallanma yani hard fork olayı sonucunda Ethereum  ( ETH )  ‘Den ayrılması sonucu ortay çıkmış bir kripto para olarak bilinmektedir. Çatallanmanın nasıl yaşandığına değinecek olursak,  Ethereum Vakfı öncülüğünde DAO adlı bir fon oluşturularak akıllı kontrat sistemi geliştirilmiştir. Bu özellik her kripto parada olmadığı için Ethereum Coin un değerini arttırmaya başlamıştır. Fakat yine bu sistemde güvenlik açığı olduğu iddiası ortaya atılmıştır. Bu iddiaların ardına bazı kullanıcılar paralarının yerini değiştirdi. Nitekim bu iddialar doğru çıktı ve  50 milyon dolar değerinde değer kaybı yaşandı. Bu yaşanan olaylardan sonra çatallanmanın gerçekleşmesi onaya sunuldu. Topluluğun büyük kısmı ise çatallanmanın değişmezlik zincirine uymadığı gerekçesi ile karşı çıktı . Bütün bu karışıklıktan sonra , Ethereum yönetim ekibi gibi paralarda ikiye bölündü.  Ethereum  Classic ( ETC ) ve Ethereum ( ETC ) . Ethereum Classic Nedir ? ETC Nedir ?

ethereum classic nasıl alınırETC Nedir ? ETC Coin !

Ethereum Classic aslında Ethereum ( ETH ) ‘un aslında miras zinciri durumundadır. Dolayısıyla asıl geliştiricileri, orjinal Ethereum (ETH ) ‘ un kurucuları olan Gavin Wood ve Vitalik Buterin ‘ dir.  Ethereum Ana işlevi merkezi olmayan uygulamaları ( DApps ) ,  barındırma , destekleme özelliğine sahip akıllı bir sözleşme ağı olmasıdır. Ethereum Classic aslında ilk olarak 3.6 milyon ETH nin çalınmasıyla büyük bir hack olayının ardından var olan Ethereum blockchain ağını bütünlüğünü korumaya yönelik geliştirildi. Bugüne ait coin market cap  verilerine göre  CoinMarketCap sıralaması #17,  Dolaşımdaki arz 128.621.753 ETC coin dir.

Önerilen Makaleler

BİNANCE KAYIT İŞLEMİ ! BİNANCE İLE UNI TOKEN ALIMI !
CARDANO NEDİR ? ADA COİN KAÇ TL ?
ETHEREUM NEDİR ? ETH KAÇ TL ?
RİPPLE NEDİR ? XRP BUGÜN KAÇ TL ?
KERİZ SİLKELEME , ARBİTRAJ , DUMP NEDİR ?KRİPTO TERİMLERİ ÖĞRENİN !

Ethereum Classic Nasıl Alınır ? ETC Nasıl Alınır ?

Ethereum Classic kripto para almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulaması olacaktır. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir. Ethereum Classic Nasıl Alınır ?

Ethereum Clascsıc alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman , Ethereum Classic ‘in çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , Binance TR üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .

kripto reklam

  • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasına , bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
  • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek için , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı isteyecektir.
  • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
  • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gönderilecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
  • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
  • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı istenecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance TR üyeliğiniz aktif olacaktır.
  • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .
  • YENİ ÇIKACAK COİNLER

Önerilen Makaleler

Terra Nedir ? Luna Nedir ? Terra Nasıl Alınır ?
Holo Nedir ? Hot Nedir ? Holo Nasıl Alınır ?
Stellar Nedir ? XLM Nedir ? Stellar Nasıl Alınır ?
Ltc Nedir ? Litecoin Nedir ? Litecoin Nasıl Alınır ?
Tether Nedir ? USDT Nedir ? 1 USDT Kaç TL ?
EOS Nedir ? EOS Coin Nedir ? EOS Nasıl Alınır ?