Ana SayfaKripto Para HaberleriEski SEC Başkanı Gary Gensler'ı Eleştirdi!

Eski SEC Başkanı Gary Gensler’ı Eleştirdi!

spot_img

Haziran ayı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), en büyük kripto borsaları olan Coinbase ve Binance’e dava açmasıyla oldukça hareketli geçti. Bu hamle, sektördeki aktörlerden yoğun eleştiri aldı. Eski SEC Başkanı Jay Clayton, Gary Gensler’in düzenleyici yaklaşımını sert bir şekilde eleştirdi. Clayton, CNBC ile yaptığı son röportajda Gensler’i, “vakaları kaybetmiyorsak, yeterince şirketi dava etmiyoruz” şeklindeki önceki sözlerini alıntılayarak eleştirdi.

Clayton, bu yaklaşımın Amerikan halkının hükümetin rolüne bakışında temel bir değişikliği yansıttığını ve Gensler’in doğru bir yaklaşım sergilemediğine inandığını ifade etti. Clayton, “Hükümetin kaybedeceğini düşündüğü davaları açtığı bir yerde olmak istemiyorum” şeklinde konuştu.

Ayrıca Clayton, düzenleyicinin sadece kesin bir dava sonucu bekledikleri durumları gündeme getirmesi gerektiğini de vurguladı. Gemini borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss, bunu Gary Gensler tarafından “gücün tamamen kötüye kullanılması” olarak nitelendirdi. Daha fazla Gary Gensler haberi oku.

Gensler’in daha çok bir politikacı gibi davrandığı yönündeki yorumlar dikkate değer. Ancak, Jay Clayton’in Ripple’a karşı dava açan kişi olduğu gerçeğini unutmamak önemlidir, bu da Gensler’in aldığı kararlarda bir etkisi olabileceğini gösteriyor.

Bugüne kadar SEC, Ripple’ın 2013 yılındaki ICO sürecinde XRP’yi kayıt dışı menkul kıymetler olarak sattığını kanıtlamada yeterince başarılı olamadı.

Gary Gensler Sorgulandı

Clayton’ın açıklamalarının ardından, diğer kripto endüstrisi oyuncuları da savunmalarını güçlendirdi. Ripple’ı temsil eden avukat John Deaton, Ripple davasındaki yargıcın SEC avukatlarının yasalara uygun davranmadığına dair işaretler olduğunu belirtti.

Hukuki bir davada, avukatların hukuka uygun şekilde hareket ederek kazanabilecekleri samimi bir inanç beklenir. Yargıcın bu durumu düzeltmesini beklemek yerine, SEC avukatlarının davada iyi niyetle hareket etmemiş olabileceklerini ima ettiği yorumu dikkate alınmalıdır.

Finans devi BlackRock’un spot Bitcoin ETF başvurusu yapmasıyla birlikte birçok piyasa analisti, Gensler’in BlackRock’a karşı önyargılı olabileceğini ve onlara izin verebileceğini sorguladı. SEC’in geleneksel finansın büyük oyuncularına taviz verip vermediği konusunda ilginç gelişmeler bekleniyor.

Diğer Kripto Para Haberleri: Uyuyan Balinalar Arbitrum (ARB) Topluyorlar!

Gary Gensler, yakında ABD Meclis Komitesi önünde dijital varlıkların piyasa yapısını gözden geçirmek için ifade verecek. Gensler’in bu ayki eylemlerinden sonra, Ohio’dan bir Kongre Üyesi olan Warren Davidson, kurumun yeniden yapılandırılması ve Gensler’in görevden alınması için başvuruda bulundu.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar