Ana SayfaKripto Para HaberleriElon Musk, Dört Kuruluşa Neden Dava Açıldığını Açıkladı!

Elon Musk, Dört Kuruluşa Neden Dava Açıldığını Açıkladı!

Elon Musk, Twitter verilerini kopyaladığı ve benzettiği için dört kuruluşa dava açıldığını belirtti.

spot_img

Perşembe günü, Twitter CTO’su Elon Musk, dört kuruluşa karşı açılan son davanın ardındaki nedeni açıkladı: Twitter verilerinin kopyalanması. Musk, birkaç kuruluşun tweet’leri platformdan kaldırmaya çalıştığını ve bu nedenle “oran sınırlamaları koymamız gerektiğini” savundu. Bu değişiklikler nedeniyle, Twitter kullanıcıları son zamanlarda etkilenerek diğer sosyal medya platformlarına yönelmiştir.

Elon Musk’ın X Corp (Twitter) Şirketi Dört Kuruluşa Dava Açtı

Elon Musk’ın X Corp. şirketi, Dallas İlçesi Bölge Mahkemesinde açılan bir dosyaya göre, Twitter’ın sahibi olduğu dört kuruluşa karşı dava açtı. X Corp., bu dört kişiyi veya kuruluşu Twitter verilerini çalmakla suçladı.

Ayrıca okuyun: Makas Aralığı Olmadan Altın Alın ve Satın

Açılan dilekçe, 6 Temmuz tarihinde John Doe 1, John Doe 2, John Doe 3 ve John Doe 4 olarak adlandırılan ve IP adresleriyle tanımlanan dört sanığa atıfta bulundu. Sanıkların sosyal medya platformundan yasa dışı bir şekilde veri toplama girişiminde bulundukları ve hatta Teksas, Dallas County’de veri işleme tesislerine sahip kuruluşlarla sözleşme yaptıkları iddia ediliyor.

“John, 1-4, Twitter’dan verilerin yasa dışı olarak yaygın bir şekilde kazınmasına karışan belirli İnternet Protokolü adresleriyle ilişkili bilinmeyen kişi veya kuruluşlardır.”

Elon Musk’ın X Corp şirketi, ayrı kuruluşlardan ve diğer zararlardan 1 milyon dolarlık maddi tazminat talep ediyor. Şirket, milyonlarca isteğin X Corp sunucularına aşırı yük bindirdiğini ve milyonlarca Twitter kullanıcısının kullanıcı deneyimini olumsuz etkilediğini iddia etti.

Elon Musk, kullanıcıların tweet’leri okumak için oturum açmalarını zorunlu hale getirme, tweet’leri görüntülemeye yönelik kısıtlamalar getirme ve doğrulanmamış kullanıcılara diğer ürünlere erişimi sınırlama gibi önlemleri neden aldığını kullanıcılara bir kez daha açıklamak için Twitter’a başvurdu. Daha fazla Elon Musk haberi oku

Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino, platformu güçlendirmek ve ilerletmek için “büyük hamleler” yapılması gerektiğini vurguladı. Spam ve bot hesaplarıyla mücadele etmenin, gönderilerdeki “oran limitleri” gibi ani politika değişikliklerinin arkasındaki ana neden olduğunu belirtti. Bu değişikliklerin Twitter’ı daha güvenli ve daha kaliteli bir deneyim sunacak şekilde iyileştirmeyi amaçladığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar