Ana SayfaKripto Para HaberleriCaroline Ellison: SBF Hakkında Şok Açıklamalarda Bulundu, Yüksek Ceza Alabilir

Caroline Ellison: SBF Hakkında Şok Açıklamalarda Bulundu, Yüksek Ceza Alabilir

Caroline Ellison tüm iddiaları doğruladı. SBF'yi bu saatten sonra çok zor şeyler bekliyor. EN son FTX haberleri Bilgi Kripto haber sitesinde.

spot_img

SBF ve FTX davası son hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde savcılık tanık olarak Alameda Resarch genel müdürü olan Caroline Ellison’ı sunmuştu. Caroline Ellison, SBF hakkında çok ciddi açıklamalarda bulundu.

Caroline Ellison : “SBF Bana Suç İşleme Talimatını Verdi”

Caroline Ellison dün New York’taki mahkeme salonuna kırmızı bir elbiseyle girdi. FTX kurucusunun etrafındaki davanın kilit isimlerinden biri olarak kabul edildiğinden, süreç gözlemcileri onun ortaya çıkmasını uzun süredir sabırsızlıkla bekliyordu. Ve beklentileride boşa çıkmadı.

Eski kız arkadaşı, başından itibaren SBF’ye ateş açtı ve iki yönetici arasındaki romantik ilişkiye dair derin bilgiler verdi. Duruşmanın başında savcı, “FTX’te herhangi bir suç işlediniz mi?” diye sordu. Ellison, “Evet, dolandırıcılık” diye yanıtladı. “Sam Bankman-Fried bu suçlara nasıl karıştı?” Ellission: “O zamanlar Alameda’nın genel müdürüydü. Sam bana bu suçları işlemem talimatını verdi.” Ellison daha sonra daha fazla detay verdi.

Milyarlarca Dolar Zimmete Geçirildi

Ellison, Alameda’nın yatırım yapmak, borç verenleri ödemek, yeni krediler almak ve fonları dönüştürmek için FTX’ten milyarlarca ABD doları müşteri fonu çektiğini söyleyen Gary Wang ve Adam Yedidia gibi önceki tanıkların ifadelerini doğrulamakla kalmadı.

Ellison ayrıca kripto hedge fonunu kurumsal yatırımcılara “daha az riskli” göstermek için Alameda’nın bilançolarında da oynama yaptı.

Ellison aynı zamanda 100 ila 200 milyon dolarlık bir kredi limitinin Alameda’nın piyasa yapıcı olarak yükümlülüklerini yerine getirmek için yeterli olacağını da söyledi.

İşte mahkeme hakkında tüm detaylar burada: FTX Davası Hakkında Bilmeniz Gerekenler ve Son Gelişmeler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar