Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin Analizi : Bu Seviyeler Riskli Olabilir!

Bitcoin Analizi : Bu Seviyeler Riskli Olabilir!

64.496 dolar değerindeki günümüzün klasik pivot noktası (P1) baz alındığında Bitcoin, 63.255 dolar , 60.927 dolar ve en güçlüsü 59.686 dolar destek seviyelerine sahip .

spot_img

Geçtiğimiz günlerde savaş haberleri nedeniyle kripto para piyasası resmen kırmızıya boyanmıştı. Kısa süren haberlerin ardından Bitcoin ve kripto para piyasası tekrardan yükselişe geçti. BTC yazı tarihi itibariyle son 24 saat içerisinde %3 oranında artış gösterdi. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin 61 bin dolar seviyesine kadar düşmüştü. İşte Bitcoin analizi ve yorumları.

Şimdi Bitcoin Satın Almak için Kaydolun, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

Öne Çıkanlar

  • Bitcoin fiyatı 71.900 dolar eşiğinin üzerine çıkarsa devasa kısa tasfiyelere tanık olunabilir.
  • Halving etkinliği yakın olduğundan böyle bir rallinin yakın zamanda gerçekleşmesi bekleniyor.
  • Açığa çıkma sıkışması BTC fiyatını daha da yükseltebilirken, benzeri görülmemiş bir düşüş riski de artıyor.

Bitcoin Analizi : Bu Seviyeler Riskli Olabilir!

Ünlü kripto analisti yakın tarihli bir YouTube güncellemesinde Bitcoin’in (BTC) devam eden konsolidasyon aşamasını inceledi . Buna ek olarak, Bitcoin fiyatının 71.900 dolara ulaşması durumunda önemli kısa vadeli tasfiyelerin yaşanabileceği potansiyelini vurguladı. Rover, aralığın üst tarafındaki büyük likidite birikimine dikkat çekti.

YouTube videosunda Rover , belirtilen fiyat noktasında 3 milyar dolardan fazla Bitcoin açığa tasfiyesinin beklendiğini tahmin etti. Analiz, fonlama oranlarının, geçmiş eğilimlerin ve kısa vadeli fiyat hareketlerinin izlenmesinin öneminin altını çizdi.

Dahası Rover, hafta sonu boyunca oluşan önemli bir vadeli işlem boşluğuna dikkat çekti ve geçmiş piyasa davranışlarını göz önünde bulundurarak, bu boşluğu dolduracak olası bir pompa önerisini öne sürdü. Ancak Rover, Göreceli Güç Endeksi (RSI) gibi temel göstergelerin sıfırlanmasına atıfta bulunarak Bitcoin’in yükseliş potansiyeline olan güvenini dile getirdi.

RSI’nın Ocak 2022’den bu yana görülmemiş düşük seviyelere ulaşmasıyla Rover bunu olumlu bir sinyal olarak görüyor. Ayrıca analist, potansiyel yukarı yönlü momentuma işaret etti. Ek olarak, daha düşük seviyelerde daha fazla Bitcoin biriktirmeyi amaçlayan %20’lik bir düzeltmeden yararlanmaya yönelik bir stratejinin ana hatlarını çizdi.

Bitcoin Teknik Analiz

  • 15 Nisan 2024 saat 13:12’deki verilere göre genel Bitcoin fiyat tahmini hissi düşüş yönünde 14 teknik analiz göstergesi yükseliş sinyallerini ve 16 düşüş sinyalini işaret ediyor.
  • Teknik göstergelerimize göre Bitcoin’in 200 günlük SMA’sı önümüzdeki ay artacak ve 15 Mayıs 2024 itibarıyla 53.036 dolara ulaşacak . Bitcoin’in kısa vadeli 50 Günlük SMA’sının 15 Mayıs 2024 itibarıyla 74.629 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor .
  • Göreceli Güç Endeksi (RSI) momentum osilatörü, bir kripto para biriminin aşırı satıldığını (30’un altında) veya aşırı satın alındığını (70’in üzerinde) işaret eden popüler bir göstergedir. Şu anda RSI değeri 47,33 seviyesinde, bu da BTC piyasasının nötr konumda olduğunu gösteriyor.
  • 64.496 dolar değerindeki günümüzün klasik pivot noktası (P1) baz alındığında Bitcoin, 63.255 dolar , 60.927 dolar ve en güçlüsü 59.686 dolar destek seviyelerine sahip . Benzer şekilde Bitcoin direnç seviyeleri de 66.824 dolar , 68.066 dolar ve 70.394 dolar seviyesinde yer alıyor .Destek Seviyeleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar